Praca za granicą: zwrot podatku za pracę w krajach zachodnich. Biuro podatkowe Holandia.org pomoże Tobie z formalnościami

0
815

Wielu naszych rodaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Polacy pracują przy opiece osób starszych, na budowie, w magazynie czy na produkcji. Utrzymują w ten sposób swoje rodziny, wysyłając im co miesiąc pieniądze. Bywa i tak, że rozłąka z rodziną wynosi wiele lat. Polakom za granicą przysługuje wiele przywilejów, m.in. atrakcyjne ulgi podatkowe czy zwrot podatku. I właśnie ta druga kwestia zostanie poruszona w tym artykule. Jak odzyskać nadpłacony podatek? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Starasz się o zwrot podatku z Holandii? Poznaj całą procedurę rozliczeniową

Liczba Polaków przebywających w Holandii, oscyluje wokół 250 tys. osób. Holenderskie firmy chętnie zatrudniają pracowników z Polski w sektorze rolno – ogrodniczym. Legalnie zatrudnieni pracownicy, mają odprowadzane składki na rzecz podatku dochodowego. Nawet, jeśli takie osoby przebywały jedynie podczas sezonu, mają obowiązek składania zeznania podatkowego. Za niedotrzymanie terminu, holenderski system podatkowy przewiduje kary dla podatników. Dzień 1 lipca jest ostatecznym terminem, w którym osoby niezameldowane powinny wysłać deklarację. Dla osób na stałe przebywających w Holandii, wyznaczona jest data maksymalna 1 maja. Zwrot podatku na polskie konto zazwyczaj zostaje przesłane w ciągu 3 miesięcy. 

Potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej? Skontaktuj się z ekspertami z zakresu podatków na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-holandii/

Zwrot podatku z Niemiec w 6 tygodni razem z Holndia.org

Zwrot podatku Niemcy” – to częste wpisywane wyrażenie do wyszukiwarki. Polacy chcą się dowiedzieć więcej na temat zwrotu podatku z pracy na rzecz naszych zachodnich sąsiadów. Średnia kwota zwrotu oscyluje wokół 1200 euro, co w przeliczeniu na złotówki jest wysokim zastrzykiem dodatkowej gotówki. 

Przy rozliczeniu podatku wykorzystywana jest specjalna platforma informatyczna, która ułatwia pełną wymianę danych z niemieckim urzędem skarbowym. Dzięki czemu zwrot podatku może trafić na konto podatnika już nawet w 6 tygodni. Zeznania podatkowe są obowiązkowe dla osób, które przekroczyły dochód w wysokości 10 700 euro, pracowników mających więcej niż jednego pracodawcę oraz emerytów i rencistów. Rozliczenie PIT w Niemczech dokonywane jest do dnia 31 lipca. To ostateczny termin złożenia deklaracji do urzędu skarbowego. Inaczej spotkać nas może kara finansowa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here