Wzrost liczby osób korzystających z internetu sprawił, że również marketing stał się jego nieodłącznym elementem. Przez to, jak szybko zmieniają się trendy internetowe, marketing internetowy stara się za nimi nadążyć. Wielkie znaczenie dla niego mają treści wideo.

Reklama Video

Video marketing aktualnie jest wszędzie. Co więcej, nie zapowiada się, żeby szybko to się zmieniło. Aktualnie nie są to tylko filmiki na Youtube. Również jest dodawana jako rozszerzenie do instrukcji lub publikacji oraz, co zwiększa sprzedaż. W przeciwieństwie do reklam telewizyjnych video nie jest ograniczone czasowo oraz bezproblemowo można dodać linki do reklamowanej witryny. 

Dlaczego Video marketing?

Dlaczego video marketing jest teraz tak chętnie wykorzystywany, skoro reklamy w telewizji nie są oglądane? Odpowiedź jest prosta.

Po pierwsze, dlatego, że internet jest stworzony pod format video, szczególnie gdy ma się własną stronę. 

Według badań użytkownik spędza w danej witrynie internetowej dłużej, jeśli znajdują się na niej materiały video, przez co jego skłonność do dokonania zakupu również wzrasta. Wynika to z tego, że materiały video są bardziej angażujące od czytanego tekstu.

Po drugie. Koszty produkcji, które od jakiegoś czasu się znacznie obniżyły. Aktualnie wystarczy dobry sprzęt i odrobina wiedzy.

Video marketing a zaufanie

Dlaczego video marketing cieszy się większym zaufaniem? To proste. Odbiorca jest świadomy, że to nie jest nieszczera reklama, tylko że w video marketingu udział biorą ludzie związani z marką, a bardzo często również klienci. Dzięki komunikacji obustronnej lub możliwości oceny produktu wzrasta zaufanie do producenta

Koszty video marketingu

W zależności, w jakiej formie ma być ta reklama i jakim dysponujesz budżetem. Wiadomo, że im większy masz budżet na produkcję, czy sprzęt, tym lepszą reklamę możesz stworzyć. Nie oznacza, to jednak, że nie jesteś w stanie stworzyć dobrej reklamy tanim kosztem. Jednak może to się odbić na jakości. Dlatego warto zainwestować trochę pieniędzy.

Co jeśli jednak nie ma budżetu?

Brak budżetu może stanowić nie lada problem. Jednak nie na tyle duży, że nie można go rozwiązać. Jeśli masz dobry pomysł na reklamę, wystarczy trochę pomyśleć. Dobrym zamiennikiem typowej kamery, może być np. smartphone, który ma opcję nagrywania w wysokiej jakości, czyli 720p lub 1080p. 

Jakie treści warto tworzyć?

Warto zacząć od przekazywania odbiorcą treści konkretnej i cennej wiedzy na temat reklamowanych produktów czy usług oraz przedstaw korzyści wynikające z ich użytkowania. Jednak należy pamiętać, żeby nie zanudzić odbiorcy. Postaraj się, aby stworzone video nie było tylko informatorem. Wykorzystaj możliwości dźwięku i obrazu.

Video marketing w rozrywce

Stworzenie kreatywnego video jest ważnym elementem do promocji i przyciągnięcia uwagi odbiorcy. W zależności od rodzaju reklamowanej rzeczy można wprowadzić do video humorystyczne elementy, takie jak animacje. Należy jednak pamiętać, jaka jest grupa docelowa, ponieważ nie zawsze przesyt humoru będzie dobrym pomysłem. Prawdą jest, że przez taką formę przekazu można zapaść w pamięć odbiorcy, jednak trzeba się liczyć z ryzykiem nietrafionego żartu, co może negatywnie wpłynąć na wydźwięk filmu. Dlatego pamiętaj, aby nie przesadzać i robić wszystko z wyczuciem oraz dobrze przemyśleć każdy pomysł. Najpopularniejsze formy video marketingu, to:

  • animacje
  • filmiki ukazujące daną markę od kuchni
  • video poradniki
  • filmy instruktażowe
  • filmiki humorystyczne

Gdzie można wykorzystać video marketing?

W dobie internetu można wykorzystać wszędzie. Możesz wykorzystać popularne platformy typu Youtube, Facebook, czy nawet Instagram. Każdego dnia przeciętny internauta szuka rozwiązań z niemalże w każdej dziedziny. Różnej maści poradniki w formie wideo dotyczące prawie każdego wymiaru życia każdego dnia są bardzo lubiane. Największy sukces odnosi video marketing opierający się na starannym opisie funkcjonowania promowanego produktu.

Zdjęcia: Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here