magazyn

Każda większa firma musi mieć magazyny, gdzie będzie zbierać różnego rodzaju produkty wytwarzane przez siebie. Dlatego też na obrzeżach miast obserwujemy wzrost kolejnych hal magazynowych, które należą do tego typu przedsiębiorstw. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że powierzchnia nie jest nieograniczona i prędzej czy później trudno będzie wybudować kolejne obiekty. Stąd też coraz popularniejszy staje się wynajem powierzchni magazynowych. Dzięki niemu firmy nie tylko mogą znacznie zmniejszyć wydatki, jakie stanowi dla nich postawienie kolejnego magazynu, ale także możliwe jest lepsze zarządzanie przestrzenią. Magazyny logistyczne zazwyczaj muszą mieć też dobre połączenia drogowe i infrastrukturalne, ponieważ dojeżdżają do nich duże ciężarówki, a następnie towar odbierany jest przez dostawców detalicznych. Stąd też powierzchnie magazynowe do wynajęcia zazwyczaj lokalizowane są w bliskim sąsiedztwie dróg przelotowych, skąd możliwy jest dojazd bez korków i ograniczeń dla pojazdów ciężkich.

Magazyny logistyczne

Z wynajmu powierzchni magazynowych korzystają nie tylko średnie firmy, które dopiero wchodzą na wielkie rynki. Jeżeli regularnie poruszamy się na obrzeżach miasta, zapewne dojrzeliśmy niejednokrotnie, że duże magazyny logistyczne i rozdzielcze budowane lub wynajmowane są również przez ogromne korporacje. Ma to swój głęboki sens, ponieważ dzięki temu mogą one znacznie taniej uzyskać satysfakcjonującą powierzchnię do magazynowania towarów, która w inny sposób byłaby trudna do uzyskania. Budowa ogromnych hal magazynowych nie zawsze jest opłacalna, ponieważ oznacza to konieczność wykupu terenu, zatrudnienia firmy budowlanej, odbiorów i tak dalej. Wynajem powierzchni magazynowych ma tą zaletę, że wystarczy podpisać umowę i można od razu rozpocząć korzystanie. Ma to cały szereg zalet, a najważniejszą jest czas. Nie trzeba poświęcać długich miesięcy, a czasem lat na całą procedurę pozyskania gruntu i budowy magazynów. Wszystko dostępne jest od razu i formalności ograniczone są do minimum.

Trzeba wziąć też pod uwagę fakt dużej mobilności, jeżeli chodzi o korzystanie z różnego rodzaju powierzchni magazynowych. Firmy, które świadczą wynajem magazynów zazwyczaj posiadają ich bardzo dużą ilość. Dzięki temu, gdyby tylko istniała potrzeba zmiany miejsca przechowywania towarów, to można osiągnąć powyższe w przeciągu zaledwie kilku dni. Wszystko sprowadza się do zgłoszenia do wynajmującego chęci zmiany lokalizacji i przydzielenia powierzchni w innym miejscu. Bardzo często korzysta się z tego wtedy, gdy magazyny logistyczne muszą regularnie zmieniać swoją lokalizację, z powodu budowy nowych dróg w okolicy albo remontów starych. Zdarza się też, że firma przeprowadza się do innej miejscowości i wobec tego przenosi całą swoją działalność, włącznie z powierzchnią magazynową z której korzysta. Mając własne magazyny trzeba by je sprzedać, a potem budować nowe. Jeżeli wykorzystywane są powierzchnie magazynowe do wynajęcia, cała kwestia sprowadza się do podpisania zaledwie kilku dokumentów.

Jak więc można się przekonać, wynajem powierzchni magazynowych zdecydowanie ma przyszłość. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie przestrzeni na obrzeżach miast, gdzie najczęściej lokalizowane są magazyny różnego rodzaju. Firmy mają też o wiele większą mobilność, ponieważ nie wiążą się z danym miejscem na stałe. Magazyny logistyczne oraz centra dystrybucyjne i rozdzielcze nie muszą pochłaniać ogromnej ilości czasu i środków, zanim powstaną. Wystarczy podpisanie umowy i rozpoczęcie korzystania niemal od razu. Przeprowadzka firmy w inny rejon kraju jest znacznie ułatwiona, ponieważ nie ma konieczności pozbywania się starych powierzchni i budowania wszystkiego od nowa w kolejnej lokalizacji. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia stają się więc coraz popularniejsze, ofert na rynku pojawia się coraz więcej, a duża konkurencja sprawia że ceny są atrakcyjne, a ilość dostępnych usług pozwala na dostosowanie oferty do swoich potrzeb. Trzeba przyznać, że jest to przyszłość jeśli chodzi o zarządzanie powierzchniami magazynowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here