Stanik sportowy do biegania

Specjalne biustonosze do uprawiania sportu są coraz częstszym wyborem wśród kobiet. Nic jednak w tym dziwnego – odpowiednio dobrany stanik sportowy skutecznie podtrzyma biust, a to przełoży się na znacznie wyższy komfort podczas treningu. Jak jednak wybrać odpowiedni stanik? W pierwszej kolejności należy dopasować go do rozmiaru piersi, a następnie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo biustu. Tylko odpowiednio dopasowany stanik sportowy pozwoli zapobiec uszkodzeniom, a także wszelkim deformacjom piesi podczas treningu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru biustonosza sportowego?

Stanik sportowy do biegania musi być przede wszystkim dobrze dopasowany, a jednocześnie zapewniać największą swobodę ruchu. Wydaje się, że jest to dość proste. Dobranie idealnego rozmiaru stanika może być jednak nie lada wyzwaniem dla niejednej kobiety. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając odpowiednią bieliznę?

 • Miseczka. Powinna ona obejmować całą pierś oraz nie wychodzić poza nią. Jeżeli biust nie mieści się w niej w pełni lub nie przylega ona dobrze do ciała, należy wybrać inny rozmiar lub model biustonosza.
 • Obwód. Dobrze dobrany biustonosz sportowy powinien być troszkę ciaśniejszy w obwodzie niż biustonosz, który nosimy na co dzień. Nie może być on jednak zbyt ciasny, aby zapewnić swobodę ruchów. Co więcej, nie powinien się on przesuwać do góry przy podnoszeniu rąk czy innych gwałtowniejszych ruchach.
 • Ramiączka. Wybierając dobry biustonosz do biegania zwróćmy uwagę na to, aby ramiączka były regulowane. Pozwoli to na podtrzymanie piersi na odpowiedniej wysokości.
 • Materiał. Dobry stanik sportowy powinien być wykonany w najwyższej jakości materiałów, które będą przepuszczać powietrze, a skóra w nich bez problemu będzie mogła „oddychać”.

Jakie są rodzaje biustonoszy sportowych?

Wśród staników sportowych do biegania możemy wyróżnić kilka typów, które dostosowane są do różnego rodzaju biustów oraz ich potrzeb.

 • Biustonosz sportowy z fiszbinami lub usztywnieniem. Doskonale sprawdzi się on do dużych biustów oraz wykonywania wymagających ćwiczeń.
 • Biustonosz sportowy bez fiszbin. W tym rodzaju biustonosza fiszbiny zostały zastąpione elastyczną taśmą. Podtrzymuje ona piersi jednak równie dobrze jak modele z fiszbinami.
 • Biustonosz sportowy do karmienia. Będzie idealny dla karmiących mam. Bardzo szybko można go ściągnąć, a dzięki wkładkom laktacyjnym zapewnia największy komfort podczas biegania oraz wykonywania innych ćwiczeń.
 • Biustonosz sportowy push up. Tak jak w przypadku staników noszonych na co dzień, podnosi on oraz optycznie powiększa biust.
 • Biustonosz sportowy zapinany od przodu. Jest on przeznaczony dla osób, które mają nieustanny problem z zapinaniem biustonosza od tyłu. Przyczynia się do większej wygody zakładania.

Istnieje również inny rodzaj biustonoszy sportowych, ze względu na zachowanie się w nich piersi:

 • Compression Bra. Przeznaczony jest głównie dla kobiet, których biust jest mały. Minimalizuje on ruchy biustu poprzez przyciśnięcie ich razem do klatki piersiowej.
 • Encapsulated Compression Bra. Jest on bardziej stabilny niż jego poprzednik – przyciska on bowiem każdą pierś osobno. Idealny dla kobiet z nieco większym biustem.
 • Adjustable Encapsulated Compression Bra. Gwarantuje on największą stabilność, a to co go wyróżnia to obecność regulowanej pod biustem taśmy. Będzie idealny do biegania, a także do uprawiania wszelkiej aktywności fizycznej u pań z większym biustem.

Stanik sportowy do biegania zapewnia zatem maksymalną wygodę oraz niebywały komfort każdej kobiecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here